Shibari_logo.jpg

 

K-Shibari

Техніка безпеки під час сесії Shibari. Фізіологія.


shibari-bezpeka.jpg

 

Ці 18 правил дозволять Вам не тільки зберегти здоров'я, а й дадуть розуміння як діяти в ситуаціях, що часом виникають під час шибарі. 

Крім того дотримання правил дають змогу підвищити рівень відчуття безпеки у мджо і виконання їх підвищити довіру між учасниками, а це сприяє глибоким станам.

 

 

1. Самозатягувальні, або ковзаючі вузли - шибарі - це зв'язування, зумовлене технічними принципами, що мають на увазі безпечні, перевірені схеми - їх вивчають у школах шибарі, їх навчають майстри, але блогери ютубу часто упускають цей момент. 

 

Що може статися: мотузки під вагою тіла здатні завдати травми, слабкими місцями є суглоби - тут магістралі з нервів і артерій: променеві, медіанні, ліктьові, одні з найпоширеніших ушкоджень у разі порушення правил техніки безпеки.

 

2. Мотузки і шия - у всіх військових статутах є правило "не спрямовувати, навіть не заряджену вогнепальну зброю на людину", оскільки життя може закінчитися через нещасливу випадковість для однієї зі сторін. Придушування є однією з сильних ігор і те, що сподобається на підлозі під власною вагою може призвести до незворотних наслідків.

 

3. Мотузка на суглобах - легко пошкодити суглобовий хрящ, тканини, нерви суглобів, тому майстри не накладають вузли на: лікті, коліна, плечі. Будьте обережні з: тазостегновим, зап'ястям, щиколоткою.

 

4 Інструмент для різання мотузок - у кожного наваші є разом із мотузками ріжучий інструмент, такий як спеціальний ніж або ножиці для екстреного вивільнення зв'язаного з мотузок. Наваші-початківець, будь упевнений у своєму інструменті та протестуй його - розріж кілька мотузок перед тим як зв'язувати.

 

5. Стежити за кінцівками - кисті рук, ноги будуть обмежені від звичного припливу крові, як наслідок вони будуть холодними та навіть набувати фіолетового відтінку шкіри, це означає, що венозна кров надходить до них, що вказує на необхідність послабити натяг мотузок, які обмежують приплив крові.

 

6. Груди і геніталії - не намагайтеся повторити побачене в порно (часом автори там майстри в кіновиробництві, але аматори в шибарі й діють бездумно, наслідків їхніх бездумних дій вони не покажуть) без знання анатомії устрою грудей і статевих органів.

 

7. Мотузка обпікає - простягаючи мотузку по тілу під тиском, ви ризикуєте обпекти шкіру, будьте акуратні, такий опік довго гоїться і вкрай неприємний.

 

8. Опуклі родимки (невуси) - обходьте стороною, інакше вам доведеться зупинити процес зв'язування і зайнятися зупинкою крові, лікуванням рани.

 

9. З'ясуйте стан здоров'я у Мджо: 

Невуси - запам'ятай де вони в неї на тілі, щоб не травмувати.

Лімфовузли - зони де зосередження лімфовузлів ми не пов'язуємо, а в разі виявлення їхнього запалення розуміємо наявність інфекції або хвороби цієї зони тіла.

Травми суглобів - дізнайся їхній стан, будь акуратний якщо були давні травми.

Тиск - з мджо у якої є проблеми з тиском (знижений/високий), проблеми з серцем, будь особливо акуратний, дізнайся у свого інструктора рамки дозволеного. 

Психічне здоров'я - до практики допускаються тільки здорові люди, людям з розладами психіки, депресіями йти в шибарі заборонено.

 

10. Стоп-слова - перед сесією переконайтеся, що обидва Ви знаєте стоп-слова, що зупиняють сесію, це дасть змогу мджо почуватися в більшій безпеці, а отже йти глибше.

Попередьте модель, що вона може використовувати слово "жовтий" для позначення меж - це слово означає, що далі заходити не варто. "Червоний" - після проголошення цього стоп-слова сесія закінчується, наваші розв'язує мджо.

 

11. Слідкуйте за часом - як уже описувалося вище, практика тягне за собою обмеження потоків крові. Одну обв'язку тримати без перезв'язування рекомендується не більше 30 хвилин. Динамічний процес зв'язування/розв'язування у майстрів займає близько 40-60 хвилин. 

 

12. Зв'язану людину без нагляду не залишати - для того, щоб градус сесії залишався високим, тримайте вашу мджо в увазі, залишаючи її саму, ви ризикуєте створити умови, що сприятимуть стану "покинутої", тим самим знижуєте рівень довіри, а довіра є найважливішим критерієм для досягнення глибоких станів.

 

13. Розташовуйте свою мджо в стійких позах - коли зв'язуєте стоячи, є ризик захопитися вузлами і не встежити за рівновагою мджо. Особливо це стосується зв'язок ніг у стоячому положенні.

 

 

14. Якщо вам здається, що все гаразд, а вашій мджо ні, то має рацію вона, а не Ви - у пастку "я краще знаю" найчастіше потрапляють наваші-початківці, які вже чогось навчилися і помилково думають, що щось знають. 

З вас двох саме мджо відчуває те, що відчуває, Ви лише припускаєте, і точно розуміти це стогін задоволення або болю ви не можете, тому тут у 100 відсотках випадків прислухайтеся до того, що вона вам говорить. У випадках легких зв'язок, якщо сумніваєтеся в реакції малознайомої мджо, уточнюйте, перев'язуйте ті обв'язки, які принесли дискомфорт, - перев'язування це приємний процес.

 

15. Алкогольне або наркотичне сп'яніння - під час сесії виділяється окситоцин, дофамін, ендорфіни, деякі з цих гормонів є природними знеболювальними, змішування з алкоголем може призвести до втрати контролю і, як наслідок, довіри до вас та практики, ба більше - ви ризикуєте завдати каліцтва. Практикуйте виключно в тверезому стані.

 

16. Майте під рукою аптечку - практика травмонебезпечна, у разі, не дай Боже, нанесення травм, ви скоротите зайву метушню під час усунення кровотоку або надання першої допомоги, один із необхідних засобів - кровоспинний засіб, наприклад, Вікасол (або аналоги), він підвищує згортання крові, і впродовж кількох хвилин рана перестає кровоточити. 

 

17. Ніколи не пробуйте підвішувати людей, якщо вас цього не навчили - наваші володіють знаннями, як це робити, а ті, хто не пройшов підготовку, з легкістю можуть упустити мджо. Падіння позбавленої рухливості людини на підлогу, яка не має можливості згрупуватися, тягне за собою серйозні травми.

 

18. Повний шлунок - коли Ви поїли, кров зосереджується в шлунку, відбувається відтік від інших органів, що веде до бажання відпочити і сонливості. Зв'язуйте через годину-дві після їди.

 

 


 

Одне з найпоширеніших ушкоджень практиків шибарі - защемлення променевого нерва зап'ястя, на малюнку

 

shibari-bezpeka.jpg

 

Будова нерва.

 

ustroystvo-nerva.jpg

 

Нерв складається з декількох моторних і чутливих нервових волокон (мал. 1), що складаються з аксонів (мал. 2), захищених мієліном (мал. 3). У разі тривалого або занадто сильного здавлювання існує ризик ураження цього мієліну (нейрапраксія) з подальшою втратою рухової та сенсорної функції. Процес відновлення може тривати від кількох хвилин до 12 тижнів.

 

Під час першого заняття ми розглядаємо як зв'язувати зап'ястя максимально безпечно.